Youtube KATIL butonu | Ücretli Abonelik Geldi

Arkadaşlar selamlar, yeni bir teknoloji yazısı ile karşınızdayım. Bu yazıda Youtube’un 21 Şubat 2019 tarihi itibariyle bazı yurtdışındaki youtuberlara açmış olduğu yeni özellik olan “KATIL” yani ücretli abonelik sisteminin detaylarını aktarmaya çalıştım.

Anlatıma geçmeden önce kanalıma abone olmayı ve videoyu beğenmeyi lütfen unutmayın. İyi seyirler.

 

Gördüğünüz gibi abone ol butonunun yanında katıl diye bir buton daha geldi. Buna tıkladığınızda küçük bir açılır pencere sizi karşılıyor. Burada özelliğin detayları yer alıyor. Kanalın adı, kısa bir slogan tarzı yazı falan.

ilkay1.png

Az aşağıda ücretin ne kadar olduğu ve ne kadar süre geçerli olduğunu belirten yazı.

ilkay2.png

Dilerseniz detaylı bilgi için bir link var.

https://support.google.com/youtube/answer/6304294

Altta küçük yazılmış bir bilgilendirme var. Burası önemli çünkü eğer böyle bir ücretli abonelik yaparsanız, siz bunu tekrar iptal edene kadar her ay yenilemeye devam edecek. Örneğin siz 1 ay denemek istediniz abone olup bitirdiniz işlemleri. Önümüzdeki ay siz bu işlemi daha önceden iptal etmediyseniz yine ödemek zorunda kalacaksınız. Belki o ay ödeme yapmak istemiyorsunuz yada youtube yeterince vakit ayıramıyorsunuz. Almadığınız bir hizmet için ücret vermek istemezsiniz heralde diye düşünüyorum, buna dikkat etmek lazım.

İlk etapta ücretli abonelik gelen Youtuberlar İlkay Zaman, Pewdiepie, The Infographics Show

Bakalım geliştirdikçe daha nelerde karşılaşacağız. Hep birlikte deneyip görelim.

Kanalıma abone olmayı ve videoyu beğenmeyi lütfen unutmayın. Bir sonraki videoda tekrar görüşmek üzere, kendinize iyi bakın hoşçakalın.

Bu tarz videoların devamı için aşağıdaki linkten anında abone olabilirsin:

https://www.youtube.com/c/CaferYalçın/?sub_confirmation=1

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Cafer YALÇIN Tüm yazıları

1990 doğumlu olan Cafer, hobi olarak bilgisayar, web tasarım, youtube, instagram kısaca sosyal medyanın ve teknolojinin tüm mecralarıyla yakından ilgilenmektedir. Herkese elinden geldiğince yardımcı olan Cafer, zaman buldukça siteye içerik girmektedir.

Benzer Konular

Yorum yaz

Yazı hakkında görüşlerinizi aşağıda belirtebilirsiniz.