Windows 10 Programsız Etkinleştirme!

Selamlar, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık bir çok farklı yazılım kullanarak günlük hayatımızı dahada kolaştırır hale geldik.

Kimimiz yazı yazmak, kimi video montaj, fotoğraf düzenleme, bazıları sadece internet için kullanmak zorunda kalırken tüm bunların ortak noktasında ise bilgisayar vazgeçilmezimiz oluyor. Burada ise kullanıcı tercihi olarak windows, mac, linux, pardus derken yine bir çok çeşitle karşılaşıyoruz.

Tabi tüm bu programları kullanırken hepsine ayrı ayrı ücret ödeyerek satın almak zorundayız yada ücretsiz programlarla işimizi görüyoruz. Ancak temelinde Windows kullanıyorsan belli bir ücret ödeyerek satın almak gerekiyor. Şu an bu yazıyı okuyorsan bir şekilde ücretli programları nasıl ücretsiz kullanabilirim diye araştırma yapanlardansın. 🙂

Tamam hadi daha fazla uzatmayayım da Windows 10’u nasıl etkinleştirebiliriz ondan bahsedeyim. Bunun ile ilgili youtube kanalımda videolu anlatımda mevcut yazının sonuna da ekleyeceğim ancak öncelikle videoyu izle ve daha sonra anlattığım adımları baştan sona sen yap.

Arkadaşlar selamlar ben Cafer. Yeni bir teknoloji videosu ile karşınızdayım. Bu video da yeni kurulan bir Windows 10 Pro-64 Bit sürümünü nasıl etkinleştirebiliriz onu göstereceğim. Ancak anlatıma geçmeden önce videoyu beğenmeyi ve kanala abone olmayı lütfen unutmayın.

Öncelikle “Etkinleştirme Yapılmazsa Ne Olur?” isterseniz bunun cevabını vereyim.

İlk olarak 30 günlük sürüm sona ermeden önce, ilk kurulumdan hemen sonra sağ alt kısımda “Windows’u Etkinleştir.” uyarısı almaya başlarsınız ve bu hiç gitmez.

2. olarak Bitiş tarihine ulaştığınızda bilgisayarınız yaklaşık her 3 saatte otomatik olarak yeniden başlar ve bu ani resetleme sonucunda veri kaybı yaşayabilirsiniz.

3. olarak Sürüm sona erdikten 2 hafta sonra ise sistem artık boot etmemeye başlar ve Bilgisayar açılırken “Kurtarma-Bilgisayarınızın onarılması gerekiyor” hatasını alırsınız, bu hata onarılmaz ve Windows açılmaz. Böylelikle sistemin kurulu olduğu bölümdeki tüm verilerinizi kaybetme riskiniz ortaya çıkar.

Tüm bu anlattığım sorunları yaşamamak adına ise “Windows’u Etkinleştirme”miz gerekmektedir. Yapılması gereken adımları izlerken anlatılanlara lütfen dikkat ediniz. Özellikle videoyu 1 kere sadece tam izleyerek, 2. izleme esnasında ise anlattıklarımı yaparsanız daha sağlıklı ve net bir sonuç elde edersiniz, bilgilerinize.

cmd

cscript slmgr.vbs /ipk Tam olarak: cscript slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc cscript slmgr.vbs /ato

Gördüğünüz gibi Windows 10 Pro-64 Bit sürümünü başarılı bir şekilde aktif hale getirmiş olduk. Şimdi tekrar videoyu baştan izleyerek anlatılanları siz yapın ve yorum kısmında sonucu benimle paylaşın.

Professional için Ürün Anahtarı: W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

Cafer YALÇIN Tüm yazıları

1990 doğumlu olan Cafer, hobi olarak bilgisayar, web tasarım, youtube, instagram kısaca sosyal medyanın ve teknolojinin tüm mecralarıyla yakından ilgilenmektedir. Herkese elinden geldiğince yardımcı olan Cafer, zaman buldukça siteye içerik girmektedir.

Yorum yaz

Yazı hakkında görüşlerinizi aşağıda belirtebilirsiniz.